Posjet Organizacijskog odbora HUM-a i De eN Di klinaca u Klagenfurtu gdje se nalazi Minimundus
Josipa Tvrdeić je autor prvoga idejnog projekta Hrvatska u malom. Ujedno je i predsjednica Organizacijonog odbora projekta HUM.
Red. prof. Ljubomir Miščević, dipl. ing. arh. - autor je prostorne izvedbe Projekta.
Ante Tvrdeić,dipl.ing. građ. - nadzor i izbor tehnologije i materijala za izradbu Projekta
Na slici su članovi IO projekta HUM zajedno s dr. Josefom Kleindienstom, direktorom Minimundusa.
Josipa Tvrdeić - autorica i inicijator predlaže da se na jednoj od tri lokacije u gradu Zagrebu, Trg Francuske republike, Jarun, Maksimir, izgradi i uredi edukativno - zabavni park pod imenom HRVATSKA U MALOM (kratica HUM ).
Poučno - zabavni park HRVATSKA U MALOM je multimedijalni projekt, a obuhvaća slijedeće sadržaje:
- HUM predstavlja maketu Hrvatske s izrađenim dijelovima pejzaža: nacionalne parkove, jezera, rijeke, planine, otoke , more ... te makete gradova i mjesta koje bi perfektnošču izvedbe i savršenom vjernošću prikazivala najznačajnija zdanja istih: građevine, kuće, palače, dvorce, mostove, itd., dakle, " sight - seeing " mjesta, a u dimenzijama izvedbe kao što je uglavnom uobičajeno za ovakve projekte
- Unutar parka HUM predviđena je izgradnja jednostavne montažne pozornice (sa pripadajućim scenskim inventarom, garderobom te nekoliko polivalentnih prostorija za odvijanje radionica, prezentacija, kratkih proba, priprema izvođača itd.).
- Pozornica bi bila stalni sadržaj u parku HUM za prezentaciju stvaralaštva djece, mladih, gostiju Grada ( nastupi zborova, raznih ansambala,plesnih i kazališnih grupa, glazbenika, pjevača, folklornih grupa, performansi, prezentacije i dr.)
- Ovdje bi djelovao permanentno i mali centar - radionica pod nazivom 'MOJE SUSJEDSTVO', 'MOJ PRIJATELJ'. Djeca i mladi, članovi i sudionici ove radionice, bavila bi se upoznavanjem dječjih i ljudskih prava, upoznavanjem i razvijanjem suradnje i širenjem ideje mira među djecom i mladima svijeta, upoznavanjem sa značajkama i susjednih zemalja koje uže i šire graniče s Hrvatskom (regionalna povezanost i upućenost) na polju javnog, kulturnog i medijskog života svake od zemalja ( glazbe, plesa, kazališne umjetnosti, medija, itd.)
- U parku HUM predviđa se postavljanje malih estetski uređenih i dobro opremljenih dućana i galerija u kojima će se moći kupiti kvalitetno oblikovani suveniri, rukotvorine, autorski dizajnirane plakate, razglednice, monografije, video, DVD i CD - materijali, nosači zvuka sa glazbenim zapisom i sve ono što predstavlja kvalitetnu turističku prezentacijsku ponudu.
- U parku HUM bi također bio mali gastronomski centar dobre hrane tipa malih obroka, ali sa ponudom specijaliteta specifičnih za našu zemlju i to vezane uz naše regije i krajeve ( npr. zagorski štrukli, istarski njoki, slavonski kulen, dalmatinski pršut, fritule, ribice, lički i paški sir).
- Kako su ovakvi parkovi vrlo atraktivni i zanimljivi za građanstvo, školarce, ekskurzije djecu kao i za turiste i posjetitelje svih uzrasta,godina i profila očekuje se da će edukativno – zabavni park HRVATSKA U MALOM postići i ostvariti značajnu financijsku dobit, a na turističko - kulturno - obrazovnoj karti Zagreba postati atraktivno odredište brojnih posjetitelja.
29 ZAGREBAČKI SALON - Muzejski prostor
Nacrt projekta zabavno-edukativnog parka Hrvatska u malom (HUM) -
Autorica ovog projekta, Josipa Tvrdeić, predlaže osnivanje Fonda HUM kojim bi park Hum dijelom od ostvarene zarade financirao i sufinancirao razne kulturne, obrazovne, socijalne, humanitarne ustanove, projekte, programe i akcije za, i skupa s, djecom i mladima. Financijska sredstva bi se donirala putem natječaja jedamput godišnje. Nacrt projekta zabavno-edukativnog parka Hrvatska u malom (HUM) -
STUDIJSKO PUTOVANJE U MINIMUNDUS,KLAGENFURT, Austrija